Policia ndalon VV-në, dështojnë të shkojnë tek shtëpia e Veselit (Video)

Dhjetëra aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë dështuar që t'i afrohen shtëpisë së prindërve të Kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, e cil

Dhjetëra aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë dështuar që t’i afrohen shtëpisë së prindërve të Kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, e cila gjendet në Mitrovicë.

Bëhet e ditur se ata janë ndalur nga Policia e Kosovës.

Situata ka filluar të eskalojë, me shtyrje dhe përplasje mes simpatizantëve të Vetëvendosjes dhe pjesëtarëve të Policisë së Kosovës.

Aktivistët e kësaj Lëvizjes, po mbajnë në duar një baner me mbishkrimin: Perëndimi nuk falet, veriu nuk ndahet.

COMMENTS