Category: LAJME

1 2 3 241 10 / 2404 POSTS

Buxheti i varur nga Dogana dhe ATK-ja

Doganat e Kosovës dhe Administrata Tatimore vazhdojnë të prijnë për kah të hyrat që derdhin në buxhetin e Kosovës. Ndryshe rreth dy miliardë euro ë ...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

Kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave, kështu mendon kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. 'Unë nuk mendoj që jemi të pashpr ...
Pacolli në Hungari kërkon heqjen e Demarkacionit si kusht për viza

Pacolli në Hungari kërkon heqjen e Demarkacionit si kusht për viza

Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli kërkoi sot nga ministrat e jashtëm të Grupit të Vishegradit, që të hiqet demarkacioni me Malin e Zi si k ...
Curr Gjocaj, jep dorëheqje nga posti i drejtorit të QKUK-së

Curr Gjocaj, jep dorëheqje nga posti i drejtorit të QKUK-së

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Largimin e tij e ka konfir ...

Erdogan premton rritje të investimeve në Serbi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është zotuar për rritje të invenstimeve dhe tregtisë me Serbinë, gjatë vizitës së djeshme në vend. Duke ...

Sulmi ndaj Lladrovcit, Naim Bazaj merret në pyetje nga policia

Naim Bazaj, kryetari i kuvendit komunal të Drenasit, momentalisht është duke u marrë në pyetje nga policia në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rën ...

Spanja falënderon Serbinë ‘për rastin Kosovë-Kataloni’

Spanja i është mirënjohëse Serbisë për mosdërgimin e letrës në Komisionin Evropian për qëndrimin e saj se rastet e Kosovës dhe Katalonisë nuk mund të ...

Serbia letër BE-së: Katalonja si Kosova

Aleksandar Vuçiç deklaroi se teksti i letrës që Serbia do t’i dërgojë BE-së për referendumin e Katalonjës ka përfunduar dhe ai e ka vënë tashmë firmën ...

​KQZ-KEDS nënshkruajnë marrëveshje për furnizim të rregullt me energji elektrike

KEDS-i dhe Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) nënshkruan sot memorandum për furnizim të rregullt me energji elektrike në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. ...

Policia s’mundi ta gjejë Kurtin

Policia e Kosovës ka konfirmuar se nuk ka arritur ta gjejë dhe ta sjellë në seancë deputetin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, i akuzuar për hedhje gazi n ...
1 2 3 241 10 / 2404 POSTS