Biden në Prishtinë, do të takohet me Thaçin e Mustafën

Zv/presidenti amerikan, Joe Biden dhe Dr. Jill Biden do të qëndrojnë në fillim të javës së ardhshme në Prishtinë. Sipas një njoftimi të lëshuar ng

Zv/presidenti amerikan, Joe Biden dhe Dr. Jill Biden do të qëndrojnë në fillim të javës së ardhshme në Prishtinë.

Sipas një njoftimi të lëshuar nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, Nënpresidenti Biden, mbërrin të martën mbrëma në Prishtinë, kurse të mërkurën paradite do të zhvillojë takime dypalëshe me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa.

Gjithashtu, nën patronatin e Qeverisë së Kosovës, Nënpresidenti Joe Biden dhe Dr. Jill Biden do të shkojnë për vizitë afër kampit Bondsteel, ku janë të stacionuara forcat amerikane të KFOR-it, për të marrë pjesë në cermoninë e emërimit të rrugës kushtuar djalit të tyre të ndjerë Joseph R. ‘Beau’ Biden, III.

COMMENTS