Yjet që janë shuar gjatë këtij viti (Foto)

Aktorë dhe komedianë e deri tek muzikantë të famshëm, janë ndarë nga kjo jetë këtë vit. Ata janë emra të njohur të cilët nuk janë më në mesin e botës

Aktorë dhe komedianë e deri tek muzikantë të famshëm, janë ndarë nga kjo jetë këtë vit. Ata janë emra të njohur të cilët nuk janë më në mesin e botës së shoëbizit ndërkombëtar.

Duke filluar me lajmin e trishtuar të vdekjes së David Boëie në janar, ka edhe një rrymë të emrave të cilët kanë vdekur duke përfshirë edhe legjenda të muzikës, si Prince, ylli i Harry Potter – Alan Rickman, Terry ëogan, Denise Robertson dhe Kenny Baker.

Më poshtë i keni disa prej të famshmëve që kanë ndërruar jetë ata që kanë frymëzuar shumë breza!

alexis-arquette
Alexis Arquette ka vdekur më 11 shtator në moshën 47 vjeçare.

gene-wilder
Ylli i shumë filmave të njohur Gene Wilder vdiq më 29 gusht në moshën 83 vjeçare.

kenny-baker
Më 13 gusht, aktori Kenny Baker vdiq në moshën 81 vjeçare.

caroline-aherne
Aktorja Caroline Aherne vdiq më 2 korrik në moshën 52 vjeçare.

anton-yelchin
Aktori Anton Yelchin vdiq pas një aksidenti me makinë në moshën 27 vjeçare.

muhammad-ali
Ish-kampioni i boksit, Muhammad Ali, vdiq në moshën 74 vjeçare.

prince
Ylli Prince ndërroi jetë në studiot e tij të regjistrimit në Minneapolis në moshën 57 vjeçare.

Michael Jackson: The Life Of An Icon Premiere - London
Prodhuesi i muzikës, David Gest u gjet i vdekur në një hotel në Londër, në moshës 62 vjeçare.

terry-wogan
Sir Terry Wogan ndërroi jetë në moshën 77 vjeçare pas një beteje me kancerin.

alan-rickman
Aktori Alan Rickman vdiq në fillim të këtij viti, në moshën 69 vjeçare.

david-bowie
2016-ta ka filluar keq për shumë njerëz, me shpalljen tronditëse të vdekjes së yllit të rokut, David Bowie në moshën vetëm 69 vjeçare.

COMMENTS