Veçoritë e veturës së Cristiano Ronaldos me vlerë 1.2 milionë euro (Foto)

Pas triumfit në kampionatin evropian të futbollit, ku u shpall kampion i Portugalisë, Ronaldo i bëri një dhuratë vetes - Bugatti Veyron Grant Sport.

Pas triumfit në kampionatin evropian të futbollit, ku u shpall kampion i Portugalisë, Ronaldo i bëri një dhuratë vetes – Bugatti Veyron Grant Sport.

Sot është bërë e ditur shuma e parave që është dashur të paguaj portugezi për automobilin luksoz, të cilën e quajti ‘Bisha’.

Kjo është një veturë e rrallë, çmimi i së cilës arrin 1.2 milionë euro dhe është prodhim unikat pasi që prodhohet vetëm për një person.

Vlen të theksohet se kjo veturë shpejtësinë maksimale e ka 410 kilometra në orë, ndërsa 0-100km/h e arrin për 2.6 sekonda.

Vetura 1

Vetura 2

COMMENTS