Unikkatil feston ditlindjën, ja sa vjet mbushë reperi

Reperi i njohur shqiptar Viktor Paloka, sot feston 36 vjetorin e tij. I njohur si Rebel a.k.a Unikkatil i cili jeton në SHBA, është një nga më të p

Reperi i njohur shqiptar Viktor Paloka, sot feston 36 vjetorin e tij.

I njohur si Rebel a.k.a Unikkatil i cili jeton në SHBA, është një nga më të pëlqyerit në trevat shqiptare, ku shumë të rinjë u rritën me këngët e tij, transmeton zico.tv

Tekstet e tij shoqëruan fansat që prej viteve të 90-ta kur fliste për gjenocidin serb në Kosovë dhe trajtimin e padrejtë për të vazhduar me hite që edhe në ditët e sotme zënë një vend të veçantë në hip-hopin shqiptar.

Vite më parë reperi kishte mbajtur koncer në staiumin e Prishtinë, me ç`rast pati stërmbushur stadiumin me fansat e tij.

Ai sot feston ditlindjën e tij, ku mori urime të shumta nga familjarët, miqët dhe fansat e tij.

COMMENTS