Then rekord – 63 vjeçarja bëhet nënë në Australi

Është bërë nënë për herë të parë në moshën 63 vjeçare. Nga ishulli i Tasmanias, 63 vjeçarja është gruaja më e vjetër në Australi që ka arritur të l

Është bërë nënë për herë të parë në moshën 63 vjeçare.

Nga ishulli i Tasmanias, 63 vjeçarja është gruaja më e vjetër në Australi që ka arritur të lind fëmijë. Gruaja është e martuar me një 78 vjeçar dhe për vite me radhë kishte tentuar që të ngelë shtatzënë.

Vitin e kaluar ajo ka kryer fekondim artificial dhe ditën e hënë solli në jetë fëmijën e saj në Melburn.

Gruaja dhe vajza e saj e sapolindur janë duke qëndruar në një spital privat në Australi.

COMMENTS