MTV Video Music Awards – kryeson Beyonce me nominime

MTV Video Music Awards 2016 është gati të zgjedhë fituesit për vitin 2016. Ceremonia do të mbahet me 28 Gusht në New York. Beyonce duket si dominu

MTV Video Music Awards 2016 është gati të zgjedhë fituesit për vitin 2016. Ceremonia do të mbahet me 28 Gusht në New York.

Beyonce duket si dominuese me 11 nominime në total për albumin e saj ‘Lemonade’. Adele ka tetë nominime, duke përfshirë shtatë për këngën ‘Hello’.

Në nominime në të gjitha kategoritë përfshihen edhe yje tjera si Ariana Grande, Rihanna, Calvin Harris, Coldplay, Sia, Fifth Harmony, Chris Brown, The Weeknd dhe David Bowie.

Në kategorinë për Videon e Vitit do të garojnë: Adele – ‘Hello’, Beyoncé – ‘Formation’, Drake – ‘Hotline Bling’, Justin Bieber – ‘Sorry’, Kanye West – ‘Famous’

COMMENTS