Karikaturat pas sulmit terrorist në Nice të Francës (Foto)

Njerëzit u zgjuan me lajmin e sulmit të tmerrshëm terrorist në Ditën e Bastille-s, në Nice për ata që u vranë dhe u plagosën andaj edhe krijuan karika

Njerëzit u zgjuan me lajmin e sulmit të tmerrshëm terrorist në Ditën e Bastille-s, në Nice për ata që u vranë dhe u plagosën andaj edhe krijuan karikatura duke shprehur dëshirat e tyre për paqe, dashuri dhe unitet, shkruan The Independent.

84 persona janë konfirmuar të vdekur me shumë të tjerë të plagosur, pasi një kamion po voziste drejt një turme njerëzish që po shikonin fishekzjarret festive në pjesën ujore të qytetit në rivierën Franceze. Sulmuesi është identifikuar si një njeri 31 -vjeçar francezo – tunizian, i cili u qëllua nga policia pasi qëllimisht voziste kamionin e tij drejt njerëzve, transmeton KosovaPress.

Presidenti Francois Hollande ka thënë se ” nuk mund të mohohet se sulmi ishte terrorist “dhe se “ tmerri ka zbritur sërish në Francë “.

Këto janë disa nga karikaturat më të fuqishme :
ka1

ka2

ka3

ka4

ka5

ka6

COMMENTS