Elvana Gjata takon ‘ikonën’ e saj të preferuar (Foto)

Këngëtarja shumë e njohur shqiptare, Elvana Gjata ka qenë më afër se kurrë idhullit të saj, ikonës së muzikës botërore, Beyonce. Ndalesa e rradhës

Këngëtarja shumë e njohur shqiptare, Elvana Gjata ka qenë më afër se kurrë idhullit të saj, ikonës së muzikës botërore, Beyonce.

Ndalesa e rradhës në turin ‘Formation’ që po bën ylli i muzikës, ishte Gjermania. Nga arena ‘Esprit’, Elvana ka fotografuar ekranin e madh ku shfaqet Beyonce, nga ku ka ndarë emocionet dhe adhurimin e saj për ‘Mbretëreshën’ e muzikës pop.

‘Respekt për punën, mesazhin tënd… Një ndër artistet më frymëzuese…’, shkruan Elvana në Instagram.

Elvana Gjata konsiderohet shpesh si një ‘Beyonce’ për shkak të zërit melodioz që i përngjanë këngëtares së madhe. Por, këngëtarja shqiptare ka eksperimentuar gjithashtu edhe me look-un e saj duke u dukur pothuajse njësoj si diva e muzikës botërore.

Postimi i Elvanes

COMMENTS