Dedikimi i Rita Orës për Majlinda Kelmendin (Foto)

Edhe këngëtarja Rita Ora është njëra ndër figurat më të rëndësishme që kanë shprehur emocionet mbi fitoren e Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike. R

Edhe këngëtarja Rita Ora është njëra ndër figurat më të rëndësishme që kanë shprehur emocionet mbi fitoren e Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike. Rita Ora ka publikuar një fotografi të Majlindës ku shihet me medaljen e artë të fituar në Lojërat Olimpike të Rios.

Rita Ora është shprehur se kjo e ka bërë edhe më krenare që është kosovare dhe shqiptare.

‘Ne kurrë nuk e kemi pasur mundësinë të shprehim talentin tonë, e tani që jemi të pavarur mundemi! Gjithçka që kam bërë, kam qenë krenare që kam qenë shqiptare, jam shumë e lumtur që po shoh këtë. Kjo më bën të qaj, nuk mund të jem më krenare se kaq që jam kosovare! Vazhdo Majlinda Kelmendi. Ne të duartrokasim ty vajzë’, ka shkruar në Instagram, Rita.

Rita Ora per Majlinden

COMMENTS