Dasma mbretërore shqiptare e Princ Lekës – Këta janë VIP-at e ftuar (Foto)

Kanë mbetur edhe pak orë nga dasma mbretërore e Princit shqiptar Leka II dhe të fejuarës, aktores Elia Zahahria. Disa nga personalitetet publike të

Kanë mbetur edhe pak orë nga dasma mbretërore e Princit shqiptar Leka II dhe të fejuarës, aktores Elia Zahahria.

Disa nga personalitetet publike të artit dhe kulturës nga Kosova që janë të ftuar nderi në ceremoninë martesore janë: Regjisori Ilir Bokshi, Albulena Kryeziu, aktorja më e mirë e shpallur nga ‘Mediterranean Film Festival’, artisti Shkumbin Tafilaj, këngëtarja Rona Nishliu, kreatorja e modës Njomëza Luci dhe Blerina Kllokoqi Rugova.

Kjo e fundit është konfirmuar si kreatorja e fustanit të bardhë të Elia Zaharia, e cila pritet të shfaqet për publikun në ceremoninë e celebrimit më 8 tetor në Pallatin Mbretëror në Tiranë, konfirmohet se ceremonia e kurorëzimit është publike për mediat vendore dhe ndërkombëtare të akredituara dhe do të udhëhiqet nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Velija.

Mësohet se edhe përfaqësues politik nga Kosova janë në mesin e 700 të ftuarve.

dasma-mbreterore-shqiptare-keta-jane-vip-at-e-ftuar-foto

COMMENTS