Pas 8 vitesh, rikthehet Metallica (Video)

Po rikthehen me albumin e parë pas 8 viteve. Grupi i famshëm amerikan Metallica njoftoi publikimin e albumit të ri në 18 nëntor të këtij viti. 'Har

Po rikthehen me albumin e parë pas 8 viteve. Grupi i famshëm amerikan Metallica njoftoi publikimin e albumit të ri në 18 nëntor të këtij viti.

‘Hardwired… To Self-Destruct’ do të përmbajë 80 minuta muzikë dhe gjithashtu është titulli i këngës së parë të këtij albumi, që u publikua me videoklipin shoqërues në Youtube mbrëmjen e së enjtes.

Ky është albumi i 11-të i grupit Metallica, që përbëhet nga vokalisti-kitarist James Hetfield, bateristi Lars Ulrich, kitaristi Kirk Hammett dhe basisti Robert Trujillo.

‘Death Magnetic’ në vitin 2008, është disku i fundit i Metallicas.

COMMENTS