Lista e këngëve që i dëgjon ditë e natë Obama

Presidenti amerikan Barack Obama ka një listë të preferuar me përzgjedhje muzikore që e dëgjon gjatë ditës. Në uebsajtin e Shtëpisë së Bardhë shihe

Presidenti amerikan Barack Obama ka një listë të preferuar me përzgjedhje muzikore që e dëgjon gjatë ditës.

Në uebsajtin e Shtëpisë së Bardhë shihet lista e këngëve që dëgjon Obama gjatë ditës, ditën dhe natën. Shikoni se çfarë është dëgjuar këtë verë Presidenti Obama:

Preferencat gjatë ditës:

LoveHate Thing – Wale, Smooth Sailin’ – Leon Bridges, Elevator Operator – Courtney Barnett, Home – Edward Sharpe and the Magnetic Zeros, Many the Miles – Sara Bareilles, Tightrope – Janelle Monáe, Classic Man – Jidenna, So Ambitious – Jay Z feat. Pharrell, Me Gustas Tu – Manu Chao,
Forever Begins – Common, The Man – Aloe Blacc, As We Enter – Nas & Damian ‘Jr. Gong’, Marley Sinnerman – Nina Simone, U Got the Look – Prince, Rock Steady – Aretha Franklin, Good Vibrations – Beach Boys, Don’t Owe You A Thang – Gary Clark Jr. Man, Like That – Gin Wigmore, II B.S. (edit) – Charles Mingus.

Preferencat gjatë darkës:

If I Have My Way – Chrisette Michele, Espera – Esperanza Spalding,
Tell It Like It Is – Aaron Neville, Alright – Ledisi, Trapped By A Thing Called Love – Denise LaSalle, Lady – D’Angelo, So Very Hard to Go – Tower of Power, Midnight Sun – Carmen McCrae Cucurrucucú, Paloma – Caetano Veloso, Green Aphrodisiac – Corinne Bailey Rae, I’ll Be There for You,
You’re All I Need – Mary J. Blige, Method Man Lover Man – Billie, Holiday Criminal – Fiona Apple,
Acid Rain – Chance the Rapper, My Funny Valentine – Miles Davis, Do You Feel Me – Anthony Hamilton.

COMMENTS