Haradinaj flet pas nominimit për kryeministër

Ramush Haradinaj është deklaruar për nominimin për kryeministër nga koalicioni i shumëpërfolur mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës të arritur mbrëmë në orët

Ramush Haradinaj është deklaruar për nominimin për kryeministër nga koalicioni i shumëpërfolur mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës të arritur mbrëmë në orët e vona.

Ai ka thënë se me besimin e dhënë për kryeministër të këtij koalicioni, do ta nderojë atdheun.

Ky është postimi i Haradinajt në Facebook:

Të dashur qytetarë,

Besimin e dhënë në luftë, e kam nderu edhe te bashkëluftetarët edhe te populli im;

Besimin e dhënë nga Presidenti Rugova, e kam mbajt me nder;
Me besimin e dhënë sot, do ta nderoj atdheun!

Na priftë e mbara!

COMMENTS