‘Dua Lipa si Amy Winehouse dhe Nelly Furtado’ (Foto)

Këngëtarja me famë botërore nga Prishtina Dua Lipa, është njëra ndër 10 artistët e rinj më të mirë të muajit, të cilët duhet t’i ndiqni. Kjo renditje

Këngëtarja me famë botërore nga Prishtina Dua Lipa, është njëra ndër 10 artistët e rinj më të mirë të muajit, të cilët duhet t’i ndiqni. Kjo renditje është bërë nga revista ‘Rolling Stone’.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në Instagram, revista ka theksuar se këngëtarja shqiptare është një ndër zërat që duhet të dëgjohet nga fansat e muzikës pop.

‘Dua Lipa është një nga 10 artistët tanë të rinj me të cilët do të njiheni këtë muaj. Ajo është perfekte për të gjithë fansat e Amy ëinehouse, Nelly Furtado dhe Jessie ëare’.

Ja se çfarë ka thënë ajo: ‘Unë kam qenë gjithnjë një fanse e muzikës pop. Albumi i parë që kam marrë ka qenë ai i Nelly Furtado-s , ‘Whoa, Nelly!’. Më vonë mora edhe albumin e Pink, ‘Missundaztood’. Ky ishte momenti kur mendoja: Unë dua të bëhem si këto këngëtare’ shkruan ‘Rolling Stone’ në Instagram.

rolling-stone-postimi

rolling-stones-dua-lipa

COMMENTS