Category: OPINION

1 2 3 7 10 / 61 POSTS
Vazhdojmë ndryshe…

Vazhdojmë ndryshe…

Nga Zijadin Memini (ZICO) Në një shoqëri si kjo e jona, roli i televizionit ka një ngarkesë të madhe sociale. Meqë është ende në formimin e tij të ...
Pavarësia e Katalonisë, Kurdistanit, Skocisë…

Pavarësia e Katalonisë, Kurdistanit, Skocisë…

Nga Daut Dauti   Arsyeja që shqiptarët nuk kishin përkrahje ndërkombëtare për autonomi ose pavarësi gjatë periudhës së Perandorisë Otom ...
Të lutem mos më thirr në dasëm!

Të lutem mos më thirr në dasëm!

Nga Ilaz Hysaj Ceremonia e dasmave , kanagjegjeve dhe synetive në Kosovë duket sa ka prekur kulmin e degradimit. Ato më nuk paraqesin notën festive ...
Tjetërsimi i shtetit per interesa personale

Tjetërsimi i shtetit per interesa personale

Nga : Fitim Redenica Situata e fundit politike në kuvendin e Republikes se Kosoves është situat joparimore dhe qesharake nga deputetët e zgjedh ...

Kimete Berisha: Albin Kurti duhet të heq dorë nga pozita e kryeredaktorit të Pampressit!

Albin Kurti duhet të heq dorë nga pozita e kryeredaktorit të Pampressit, para se të bëhet Kryeministër i Kosovës! As s'i them turp, as krim, as biz ...
Gruaja e Ukës, Blerta Rugova e godet Isa Mustafën!

Gruaja e Ukës, Blerta Rugova e godet Isa Mustafën!

Blerta Kllokoqi-Rugova, gruaja e Ukë Rugovës, ka reaguar ndaj akuzave të Isa Mustafës për Astrit Haraqinë e Dardan Gashin. Ajo ka thënë se kur Gash ...
Pse mbahen bashkë me të burgosur ordinerë edhe Luftëtarët Shqipëtar në burgjet e Republikës së Kosovës!

Pse mbahen bashkë me të burgosur ordinerë edhe Luftëtarët Shqipëtar në burgjet e Republikës së Kosovës!

Nga Skender Jashari   Gjatë qëndrimit tim prej 16 tetor 2012 deri më 31 qershor 2016, në burgjet e Republikës së Kosovës si i burgosur poli ...
Servil me të huajin, kapadai me kosovarin

Servil me të huajin, kapadai me kosovarin

Nga Edmond Arizaj Ndoshta nuk u ka rënë në sy. Ndoshta është bërë situatë aq e zakonshme, sa nuk bën më përshtypje. Ndoshta jemi shndërruar. U bënë ...

Daut Dauti: Një video që mua nuk me habitë aspak (Video)

Në këtë video shihet një njeri i shtrirë për vdekje, të cilit i duhet ndihma. Pranë tij kalojnë disa ‘qenie njerëzore’ në këmbë dhe me automjete. Pamj ...

Avni Klinaku: Përgjegjësia e fituesve juridik dhe e fituesve moral të zgjedhjeve

Është e padiskutueshme se koalicioni PAN është fituesi juridik i zgjedhjeve, ashtu siç është e qartë se fituesi moral i zgjedhjeve është LVV. Çështja ...
1 2 3 7 10 / 61 POSTS