Sonte ‘Zhurma Video Music Awards 12’ (Foto)

  Tashmë është bërë gjithçka gati për ZhurmaVMA12, ndërsa pritet që të jetë një mbrëmje madhështore. Këto janë trofetë që i presin artistët

 

Tashmë është bërë gjithçka gati për ZhurmaVMA12, ndërsa pritet që të jetë një mbrëmje madhështore.

Këto janë trofetë që i presin artistët sonte në Teatrin e Gjilanit.

statujat_00000

Disa nga artistët që e kanë konfirmuar pjesëmarrjen janë: Ardian Bujupi, Dalool, Enca, Noizy, Etnon, Morena Taraku, Mc Kresha & Lyrical Son, Leonora Jakupi, Ramadan Krasniqi, Troja, anëtarët e labelit ‘On Records’, Big Mama, Shkelzen Jetishi, Besart Halimi, Robert Berisha, Arbnora Ademaj, Albatrit Muçiqi, Tukulukat, Enis Ujkani, Mira Janji e shumë të tjerë.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve ZhurmaVMA12 mbahet nga ora 19:00 ku në tapetin e kuq nikoqire është caktuar Albba Morina ndërsa prezantues në sallë janë Milaim Zeka dhe Kaqusha Kamberi.

Për detaje të tjera, dhe lajme ekskluzive do t’iu informojmë në vazhdim.

COMMENTS