Zidane: Fitore e rëndësishme, Villarreali ka skuadër të mirë

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur pas fitores ndaj Villarrealit me rezultat 2-3 në La Liga. Francezi ka thënë se ishin të vetëdij

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur pas fitores ndaj Villarrealit me rezultat 2-3 në La Liga.

Francezi ka thënë se ishin të vetëdijshëm për kualitetet e Nëndetëses së verdhë dhe se durimi ishte çelësi i suksesit.

‘Ne e dinim ne Villarreali ka skuadër të mirë, sidomos në shtëpi. Ishim të durueshëm dhe kemi ndryshuar shpejt dhe ishte fitore e rëndësishme’.

‘Bale? Ka pësuar një goditje, por nuk jemi të preokupuar’, ka thënë Zidane.

Pas kësaj fitore Los Blancos ka vazhduar në pozitën e parë më 55, një më shumë se Barcelona në vendin e dytë.

COMMENTS