Vardy po merr kërcënime me vdekje prej kohës së shkarkimit të Ranierit

Ylli i Leicester Cityt, Jamie Vardy është kërcënuar me vdekje. Kështu së paku ka pohuar sulmuesi anglez, i cili ka thënë se këto kërcënime janë sht

Ylli i Leicester Cityt, Jamie Vardy është kërcënuar me vdekje.

Kështu së paku ka pohuar sulmuesi anglez, i cili ka thënë se këto kërcënime janë shtuar pas shkarkimit të trajnerit Claudio Ranierit.

‘Kësi lloj gjërash kemi pas edhe në të kaluarën. Por, së fundi janë shtuar pas shkarkimit të Ranierit. Edhe familja ime ndihet e kërcënuar’, ka thënë Ranieri për mediat angleze, përcjellë zico.tv

Vardy dhe disa futbollistë po akuzohen prej mediave se ishin shkaktar të largimit të italianit që vitin e kaluar ishte një më meritorët për fitimin e titullit të Ligës Premier.

Ndryshe, Leicester ka shënuar ka fitore të njëpasnjëshme pas shkarkimit të Ranierit.

COMMENTS