UEFA zgjedh golin e Euro 2016 (Video)

UEFA ka zgjedhur golin më të mirë të Euro 2016 Xherdan Shaqiri, ylli i Zvicrës, nuk ka arritur ta fitoj garën për golin më të mirë të Euro 2016. Ed

UEFA ka zgjedhur golin më të mirë të Euro 2016

Xherdan Shaqiri, ylli i Zvicrës, nuk ka arritur ta fitoj garën për golin më të mirë të Euro 2016. Edhe pse shënoi një euro gol ndaj Polonisë, goli i kosovarit nuk është zgjedhur më i miri.

Goli më i mirë i Euro 2016, nga UEFA, është zgjedhur goli i hungarezit, Zoltan Geras. Ky i fundit kishte realizuar një gol të bukur në barazimin ndaj Portugalisë (3:3).

Në garë për golin e vitit ishin edhe Cristiano Ronald, Eder dhe Robinson-Kanu.

COMMENTS