Sandviç mëngjesi me shije mesdhetare

Përbërësit: 2 kokrra vezë vaj ulliri 3 domate qershi borzilok 50 gr. djathë mozzarella kripë Përgatitja: Në një tigan shtoni vaj ulliri

Përbërësit:

2 kokrra vezë
vaj ulliri
3 domate qershi
borzilok
50 gr. djathë mozzarella
kripë

Përgatitja:

Në një tigan shtoni vaj ulliri dhe domatet qershi të prera përgjysmë. Skuqini domatet qershi, shtoni kripë dhe më pas mozzarella.

Ndërkohë që përbërësit në tigan vazhdojnë gatuhen, rrihni dy vezë dhe shtojani tiganit. Gatuajini vezët më përbërësit e tjerë dhe në momentet e fundit shtoni borzilok.

Shërbejeni me bukë të thekur.

COMMENTS