Receta franceze: Mish me domate

700 gr. mish 1-2 qepë 3-4 domate 200 gr. djath 100 gr. majdanoz Kripë dhe piper sipas shijes Erëza për shije Përgatitja: Përhapni mishin n

700 gr. mish
1-2 qepë
3-4 domate
200 gr. djath
100 gr. majdanoz
Kripë dhe piper sipas shijes
Erëza për shije

Përgatitja:

Përhapni mishin në një enë të rrafshët dhe shtoni kripën, piperin dhe erëzat për shije. Më pas shtoni disa pika vaj mbi mish dhe përzieni mirë.

Qepët i preni në formë rrathësh dhe e përhapni në enën ku keni vendosur mishin. Domatet gjithashtu i preni në feta dhe i vendosni mbi qepë.

Më pas shtoni djathin. Edhe djathin e përhapni mbi përbërësit tjerë. Futeni në furrë për 30 min, në 180 gradë. Pasi të jetë pjekur shtoni majdanozin, lërëni ashtu për 10 minuta dhe shërbeni.

COMMENTS