Paragjellë: Çorbë e shpejt dhe e shijshme

      Përbërësit: 500 gr. domate të prera në kube për supë 1 lugë mëlmesa 1 qepë e vogël 60 gr. margarinë 200 gr. patat

 

 

 

Përbërësit:

500 gr. domate të prera në kube për supë
1 lugë mëlmesa
1 qepë e vogël
60 gr. margarinë
200 gr. patate të zier dhe të ndrydhur
2 vezë
3 lugë miell
kripë
piper
pak selino

Përgatitja:

Fërgoni qepën e grirë imët dhe shtoni në lugë miell dhe qitni domaten e prerë në kube me një litër ujë.

Përzieni mëlmesën dhe fletën e selinos dhe zieni 15 minuta.
Topthat bëhen në këtë mënyrë: tundeni margarinën, shtoni vezët, patatet, tri lugë miell dhe kripën.

Me lugë nxirrni topthat dhe lëshoni në çorbë, e cila vlon në zjarr të lehtë në mënyrë që të mos shpërbëhen topthat.

COMMENTS