Papa thotë se Mesi është më i mirë se dy legjendat Pele e Maradona

Lideri i kishës katolike që njëherësh është edhe tifoz i skuadrës argjentinase San Lorenzo, beson që ylli i Barcelonës është futbollisti më i mirë i h

Lideri i kishës katolike që njëherësh është edhe tifoz i skuadrës argjentinase San Lorenzo, beson që ylli i Barcelonës është futbollisti më i mirë i historisë.

Papa Françesku e ka ‘shpallur’ Lionel Messin si futbollistin më të mirë që ka luajtur ndonjëherë në këtë sport.

Sipas tij, Messi i ka kaluar edhe dy legjendat si Pele dhe Diego Maradona.

‘Për mendimin tim, Messi është futbollisti më i mirë i botës. Ai i ka kaluar edhe Pelen dhe Maradonën’, ka deklaruar Françesku, gjatë një fjalimi për nder të ‘Ditës Botërore të Rinjve’.

COMMENTS