Luledielli me proshutë dhe kërpudha

Përbërësit: 2 peta brumë brise Kërpudha të freskëta Proshutë në kubikë Mocarelë Kripë, piper Përgatitja: Pastrojmë dhe presim kërpud

Përbërësit:

2 peta brumë brise

Kërpudha të freskëta

Proshutë në kubikë

Mocarelë

Kripë, piper

Përgatitja: Pastrojmë dhe presim kërpudhat në pjesë të vogla. Hapim njërën nga petët, shtrojmë të gjithë përbërësit dhe vendosim sipër petën tjetër. Rreth e përqark petës, e presim brumin me thikë the e kthejmë si në fotografi. E pjekim për rreth 30 minuta në furrën e parangrohur. Shtojmë sipër fara sipas dëshirës.

COMMENTS