Kosova humb përballjen me Ukrainën

Kosova ka pësuar humbje nga Ukraina me rezultat 3:0, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 'Rusi 2018'. Përballja është zhvilluar në një stadium

Kosova ka pësuar humbje nga Ukraina me rezultat 3:0, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin ‘Rusi 2018’.

Përballja është zhvilluar në një stadium neutral në Poloni, me mikpritës Ukrainën që nuk e ka njohur ende shtetin e Kosovës.

Brenda tre ditësh, kjo është humbja e dytë me radhë e Kosovës, pas asaj të 6 tetorit kur në Shkodër humbi ndeshjen nga Kroacia me rezultat të thellë 6:0.

Në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2018, Kosova gjendet në Grupin I, së bashku me Finlandën, Kroacinë, Ukrainën, Islandën dhe Turqinë, një grup aspak i lehtë për ekipin e ri.

COMMENTS