Kapet me 1 kg kokainë, arrestohet ish-futbollisti (Video)

Ish reprezentuesi i Kolumbisë, Diego Osorio është kapur dje duke u përpjekur për të kontrabanduar 1 kg kokainë nga Kolumbia në Spanjë. Mbrojtësi 46

Ish reprezentuesi i Kolumbisë, Diego Osorio është kapur dje duke u përpjekur për të kontrabanduar 1 kg kokainë nga Kolumbia në Spanjë.

Mbrojtësi 46 vjeçar i pensionuar ishte arrestuar për posedim të kokainës dhe trafikim në Majami gjatë gushtit të vitit 2002, por siç duket nuk ka mësuar nga gabimi i tij.

‘Jam duke paguar në borxh’ raportohet të ketë thënë Diego Osorio tek agjenti i tij.

Kokaina te reprezentuesi i Kolumbisë, i cili ka bërë 17 paraqitje për skuadrën kombëtare, thuhet se është gjetur e lidhur me rrip brenda trupit të tij.

Vlera e kokainës thuhet se ishte 45 mijë euro.

COMMENTS