Ju kap ngërçi? Çka duhet të bëni para gjumit!

Bananja është një burim shumë i mirë i magnezit, i cili ndihmon sidomos në relaksimin e muskujve të kontraktuar gjatë aktiviteteve të ndryshme. Ban

Bananja është një burim shumë i mirë i magnezit, i cili ndihmon sidomos në relaksimin e muskujve të kontraktuar gjatë aktiviteteve të ndryshme.

Bananen mund ta përdorim në dietën tonë ushqimore në mënyra nga më të ndryshmet, por ne iu sugjerojmë një alternativë mjaft të këndshme, në formën e çajit.

Nëse nuk e kishit menduar më parë këtë metodë, ka ardhur momenti që ta provoni. Për të përgatitur çajin e bananes duhet të zieni pak ujë. Prisni dy anët fundore të bananes dhe ziejeni për 7 – 10 minuta.

Lëreni të kullojë për pak minuta dhe konsumojeni përpara gjumit.
Lengu i bananes

COMMENTS