Itali – Spanjë, Angli – Islandë – ndeshen sot

Kryesfida luhet Stade de France, ku do të takohen Italia dhe Spanja. Kjo sfidë është ndeshja kryesore e këtij rundi të garave në këtë Evropian, që tas

Kryesfida luhet Stade de France, ku do të takohen Italia dhe Spanja. Kjo sfidë është ndeshja kryesore e këtij rundi të garave në këtë Evropian, që tashmë ka hyrë në fazën më joshëse.

‘Axurët’ i pret një ndeshje e vështirë, pasi që takohen me kampionët në fuqi të Evropës. Ndërkohë, në mbrëmje do të ballafaqohen Anglia dhe Islanda.

‘Tre Luanët’ edhe pse akoma nuk e kanë treguar më të mirën e tyre, konsiderohen favorit në duel me islandezët, megjithatë, as këta të fundit nuk janë pa gjasa.

Sonte takohen:

18:00, Itali – Spanjë

21:00, Angli – Islandë

COMMENTS