iPhone 7 Plus me rezolucion 2K

Kemi parë shumë thashetheme kohëve të fundit rreth iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus dhe ende nuk është folur shumë mbi rezolucionet e këtyre dy pajisjeve.

Kemi parë shumë thashetheme kohëve të fundit rreth iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus dhe ende nuk është folur shumë mbi rezolucionet e këtyre dy pajisjeve.

Tani, disa raporte të reja që kanë rrjedhur së fundmi bëjnë të ditur se modeli 4.7 inç i iPhone 7 do të ketë ekran full HD me 1920 x 1080 piksel.

Në anën tjetër, modeli 5.5 inç pritet të ketë rezolucion 2K prej 2560 x 1440 gjë që e bën këtë model më konkurrues në tregun e pajisjeve të fundit mobile.

iPhone i ardhshëm nga Apple do të ketë edhe një numër risish që përfshijnë procesorin Apple A10 dhe RAM memorien prej 3GB.

COMMENTS