‘Futbollisti më i mirë në Evropë’, UEFA publikon kandidatët (Foto)

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka publikuar emrat e kandidatëve për futbollistin më të mirë të vitit në Evropë. Kampionët e Evropës

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka publikuar emrat e kandidatëve për futbollistin më të mirë të vitit në Evropë.

Kampionët e Evropës, Real Madrid kanë më së shumti futbollistë në këtë listë, pasi janë katër sosh nga ‘Los Blancos’.

Ndërkohë pas tyre vije Barcelona dhe Bayern Munich me nga dy të tjerë.

I vetmi portier është ai i Italisë dhe Juventusit, Gianluigi Buffon, ndërsa Atletico Madrid prezantohet me Antoine Griezmanin.

Kandidatët:

Gareth Bale (Real Madrid & Uells)
Gianluigi Buffon (Juventus & Itali)
Antoine Griezmann (Atlético Madrid & Francë)
Toni Kroos (Real Madrid & Gjermani)
Lionel Messi (Barcelona & Argjentinë)
Thomas Müller (Bayern Munchen & Gjermani)
Manuel Neuer (Bayern Munchen & Gjermani)
Pepe (Real Madrid & Portugali)
Cristiano Ronaldo (Real Madrid & Portugali)
Luis Suárez (Barcelona & Uruguai)

top10

COMMENTS