Fitore e merituar e Kroacisë, përballë Spanjën me Italinë (Video)

Kroacia ka mposhtur Spanjën 2:1, duke shkaktuar një nga surprizat e këtij evropiani, por edhe duke përcaktuar edhe një finale të parakohshme që në 1/8

Kroacia ka mposhtur Spanjën 2:1, duke shkaktuar një nga surprizat e këtij evropiani, por edhe duke përcaktuar edhe një finale të parakohshme që në 1/8, duke vënë përballë Italinë dhe Spanjën.

Edhe pse ishin në disavantazhin e Moratës që në minutën e 6 arritën ta kthenin rezultatin në avantazhin e tyre. Fal një goli në limitin e pjesës së parë të Kaliniç, kroatët u futën në 45 minutat e dytë më të kthjellët për të marrë një rezultat pozitiv.

Në minutën e 72, spanjollët fituan një 11 metërsh. Ata përzgjodhën kapitenin Sergio Ramos, edhe pse në fushë ishte Iniesta.

Në fundin e ndeshjes Perisiç i dha fitoren kroatëve, të cilët edhe pse luajtën pa Modriç arritën ta përballonin mirë skuadrën spanjolle.

COMMENTS