Dita e madhe – Kosova nisë rrugëtimin për kampionatin botëror ‘Rusia 2018’

Kosova sonte për herë të parë në historinë e saj është pjesëmarrëse e eliminatorëve për Kupën e Botës 'Rusi 2018'. Djemtë e Kosovës, sonte në Turku

Kosova sonte për herë të parë në historinë e saj është pjesëmarrëse e eliminatorëve për Kupën e Botës ‘Rusi 2018’.

Djemtë e Kosovës, sonte në Turku përballen me Finlandën në sfidën e parë të kualifikueseve për Botërorin ardhshëm.

Albert Bunjaki bashkë me të përzgjedhurit e tij, ka katër ditë që janë duke u stërvitur për ndeshjen jo edhe aq e lehtë me Finlandën.

Atmosfera në kampin e skuadrës sonë para kësaj ndeshje të madhe është jashtëzakonisht e mirë dhe premtuese për një paraqitje brilante.

Tekniku i përfaqësues sonë, është i vetëdijshëm se ballafaqimi me finlandezët do të jetë një ndeshje e vështirë, por ai shpreson se Kosova do të ketë një paraqitje të mirë.

‘Finlanda ka një skuadër të mirë. Ata në ndeshjet e fundit, sikur kundër Gjermanisë, ka treguar ndeshje cilësore. Nëse Finlanda do të sulmojë e ne do t’i përgjigjemi me mbrojtje të fortë dhe do të sulmojmë me kundërsulme të shpejta’, ka thënë Bunjaki.

Ndeshja ndërmjet Finlandës dhe Kosovës luhet në Turku në orën 20:45.

COMMENTS