Category: SPORT

1 2 3 77 10 / 764 POSTS
Britania nuk i jep vizë pronarit të Chelseas, rusit Roman Abramovich

Britania nuk i jep vizë pronarit të Chelseas, rusit Roman Abramovich

Autoritetet britanike nuk i kanë dhënë një vizë të re oligarkut rus dhe pronarit të Chelsea-s Roman Abramovich, ndërsa nuk është e qartë se do t'i jep ...
Prishtina e pafuqishme ta ‘shkundë’ Dritën, titulli shkon në Gjilan

Prishtina e pafuqishme ta ‘shkundë’ Dritën, titulli shkon në Gjilan

Drita ka arritur të menaxhojë ndeshjen e fundit dhe vendimtare të sezonit, për të kthyer titullin e kampionit në qytetin e Gjilanit pas 15 vitesh. ...
Shaqiri i trishtuar me rënien e Stoket nga Premier League

Shaqiri i trishtuar me rënien e Stoket nga Premier League

Xherdan Shaqiri është i pikëlluar dhe po i vjen shumë keq nga tifozët që nuk do të shohin Stoke Cityn edhe edicionin e ardhshëm në Premier League. ...
Mospërfshirja e Hadërgjonajt te Zvicra, mundësi për Kosovën

Mospërfshirja e Hadërgjonajt te Zvicra, mundësi për Kosovën

Mbrojtësi i krahut të djathtë, kosovari Florent Hadërgjonaj nuk është përfshirë në listën e zgjeruar te Përfaqësuesja e Zvicrës për botërorin 'Rusia 2 ...
Vokrri takohet me kreun e Ballkanit, e uron për hyrje në Superligë

Vokrri takohet me kreun e Ballkanit, e uron për hyrje në Superligë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, është takuar me kryetarin e klubit Ballkani nga Suhareka, Arsim Kabashi, për ta uruar pë ...
Barcelona fitoi ‘dopietën’, por dy humbje i dhembin shumë

Barcelona fitoi ‘dopietën’, por dy humbje i dhembin shumë

Ndonëse Barcelona ka fituar La Ligan dhe Kupën e Spanjës këtë stinor, skuadra katalonjase do të mbyllë edicionin me pendesë pas humbjes shokuese 5:4 n ...
Ekipi i futsallit KF ‘Malisheva’ hynë në Superligën e Kosovës në Futsall

Ekipi i futsallit KF ‘Malisheva’ hynë në Superligën e Kosovës në Futsall

Ekipi i futsallit KF 'Malisheva', pas fitores së mbrëmshme si mysafir, në xhiron e fundit të këtij sezoni, ka arritur të renditet në vendin e dytë në ...
Zyrtare: Man City e shet në Bundesliga talentin 20 vjeçar

Zyrtare: Man City e shet në Bundesliga talentin 20 vjeçar

​Pablo Maffeo është larguar nga Manchester City për t’u transferuar në Bundesliga te VfB Stuttgart. Kampioni i Premierligës, Manchester City, ka bë ...
Neymar shpallet lojtari i vitit në Francë

Neymar shpallet lojtari i vitit në Francë

Neymar Jr është shpallur lojtari më i mirë në Francë për sezonin 2017/18. Sulmuesi i PSG-së edhe pse nuk ka luajtur në dy muajt e fundit për shkak ...
Salahu në histori të Premier Ligës, thyen rekordin për më së shumti gola në sezon

Salahu në histori të Premier Ligës, thyen rekordin për më së shumti gola në sezon

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, ka thyer rekordin për më së shumti gola në një sezon në Premier Ligë. Falë golit në minutën e 26-të ndaj Bri ...
1 2 3 77 10 / 764 POSTS