Category: SHENDETESI

1 2 3 29 10 / 288 POSTS

Femrat e zgjuara janë konsumuese të mëdha të alkoolit

Femrat të cilat kanë kryer universitetin priren të konsumojnë më shumë alkool sesa femrat të cilat kanë ngecur në arsim, ka zbuluar studimi i ri. S ...

Videoja e cila do t’ju bëjë ta lini duhanin: Si duken mushkëritë e shëndetshme vetëm pas 20 cigareve (Video)

Se konsumimi i duhanit është shprehi e dëmshme për shëndetin, kjo është dëshmuar nga plot ekspertë botërorë të kësaj fushe. Konsumimi i duhanit ësh ...
Pse shtatzënat duhet të notojnë?

Pse shtatzënat duhet të notojnë?

Ushtrimet dhe stërvitja e lehtë gjatë shtatzanisë sigurisht që janë shumë të mira dhe pozitive. Por, njëri nga sportet më të sigurta dhe më të leht ...

Pija magjike që lufton kancerin

Lëngu që e gjeni më poshtë ka efekt të fuqishëm natyror e cila ka aftësinë për të vrarë qelizat e kancerit dhe për të parandaluar rritjen e tyre. K ...

Tetë arsye për të konsumuar mango

Filloni ditën tuaj me këtë frutë, qoftë duke e konsumuar atë të freskët apo në formë lëngu, pasi kështu lehtësoni funksionimin e trurit, duke e bërë m ...
Ushqimet që duhet t’iu shmangni kur jashtë është +30 gradë Celsius, sepse mund të përfundoni në spital

Ushqimet që duhet t’iu shmangni kur jashtë është +30 gradë Celsius, sepse mund të përfundoni në spital

Temperaturat e larta, të cilat ndikojnë në prishje të shpejtë të artikujve ushqimorë, por edhe shprehitë e këqija jetësore, siç është moslarja me rreg ...
Bollguri zvogëlon kolesterolin, rrit efektin e antibiotikëve, zgjon epshin (Foto)

Bollguri zvogëlon kolesterolin, rrit efektin e antibiotikëve, zgjon epshin (Foto)

Bollguri është një ushqim që krijohet nga mielli i tërshërës. Interesimi në bollgur është rritur në mënyrë të konsiderueshme gjatë 20 vjetëve të fundi ...

Vjen ilaçi i ri kundër leuçemisë

Miliona njerëz vdesin nga sëmundje të rënda, e midis tyre edhe leuçemia. Një panel këshillues i administratës amerikane për ushqimin dhe drogës mirato ...
Çaji i zi (Video)

Çaji i zi (Video)

Çaji i zi përmirëson qarkullimin e gjakut dhe në sasi të mëdha. Ai poashtu zvogëlon rrezikun nga hemorragjia cerebrale. Çaji i zi është i pasur me ...

Pesha fitohet nga ajo se në sa ora ushqeheni, e jo se çfarë hani

Është ora në të cilën hani e jo sa kalori i konsumoni ajo që po ndikon në shtimin e peshës tuaj, sugjeron një studim i ri. Kjo do të thotë se ushqi ...
1 2 3 29 10 / 288 POSTS