Category: MISTERE

1 4 5 6 7 8 18 60 / 177 POSTS
Varosha në Qipro, njihuni me qytetin ‘fantazmë’ (Video)

Varosha në Qipro, njihuni me qytetin ‘fantazmë’ (Video)

Do të ishte viti i largët 1974, kur banorët e qytetit të Varosha-s do të largoheshin nga frika e një masakre. Ishte koha kur ushtria qipriote greke dh ...
Fotografitë më të famshme të fantazmave

Fotografitë më të famshme të fantazmave

Janë shumë fotografi që në mesin e tyre gjithmonë është shfaqur një 'person' i padukshëm në realitet, por është kapur nga foto aparatet e atëhersh ...

Historia interesante për njeriun ‘që pa në ëndërr aksidentin ajror, nëntë ditë para se të ndodhte’!

Një nga fatkeqësitë më të këqija në historinë e aviacionit, goditi Aeroportin O’Hare në Çikago në 25 maj të vitit 1979. Në atë ditë të tmer ...

Shfaqet gropa misterioze në mes të rrugës, askush nuk po e di se si është hapur (Video)

Një çift bashkëshortor janë evakuuar nga shtëpia e tyre, pasi një gropë gjigante është hapur në oborrin e shtëpisë së tyre. Banorët e Ocala në ...
Parku Gorbea, Pylli mistik në Spanjë (Video)

Parku Gorbea, Pylli mistik në Spanjë (Video)

Parku natyror Gorbea është një zonë e bukur dhe e mbrojtur, që gjendet mes krahinave Alava dhe Vizcaya, në Baski të Spanjës. https://www.youtube.c ...
Pusi në mes të detit që e përpin edhe ujin (Video)

Pusi në mes të detit që e përpin edhe ujin (Video)

Në bregdetin e Oregonit gjendet një përzierje e përsosur e bukurisë natyrore dhe e rrezikut, e njohur jozyrtarisht si pusi Thor. Ndonëse në shikim ...
Shkëmbinjtë misteriozë (Video)

Shkëmbinjtë misteriozë (Video)

Në pjesën veriore të Maleve Urale në Rusi, në majë të një kodrine, fshehen shtatë shkëmbinj misteriozë. Prejardhja dhe qëllimi jo i qartë i këtyre shk ...
‘Porta e Ferrit’ (Video)

‘Porta e Ferrit’ (Video)

Në fshatin e vogël të quajtur Darvaza, rreth 260 km në veri të Ashgabatit, kryeqytetit të Turkmenistanit, një krater është duke u djegur që nga vitit ...
Xhamia ‘Mbreti i dritës’ (Video)

Xhamia ‘Mbreti i dritës’ (Video)

Në Shiraz të Iranit ndodhet një xhami shumë e bukur e cila ka një histori shumë interesante. Kjo xhami quhet 'Mbreti i dritës'. Interiori i saj ës ...
Drita misterioze në qiellin e Hungarisë, disa po i japin karakter ‘jashtëtokësor’ (Video)

Drita misterioze në qiellin e Hungarisë, disa po i japin karakter ‘jashtëtokësor’ (Video)

Martin Szoter nga Budapesti i Hungarisë, ka zënë një moment kur qielli u ndriçua nga një dritë misterioze, kur moti ishte me stuhi dhe vetëtima. Kë ...
1 4 5 6 7 8 18 60 / 177 POSTS