Category: KUZHINA

1 33 34 35343 / 343 POSTS

Ëmbëlsirë për iftar: Tortë fanta

Një recetë e lehtë dhe shumë e shijshme. (Në vend të lëngut fanta ju mund të përdorni edhe lëngun e vishnjës apo të dredhëzes) Përbërësit: 5 vez ...

Mish pule dhe perime në shtizë

Përbërësit: 400 gr. fileto pule 100 gr. salsiçe pule me djathë 160 gr. speca të freskët, me ngjyra të ndryshme 150 gr. kunguj 8 domate të vogla ...

Mish viçi ‘Stroganoff’

Përbërësit: 750g fileto mishi, të prerë në formë shiriti miell 2 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle gjalpë 1 kokërr qepe të mesme, të ...
1 33 34 35343 / 343 POSTS