Category: KUZHINA

1 2 3 4 5 35 30 / 343 POSTS

Sallatë pule me curry

Një sallatë e shijshme pule për të gjithë adhuruesit e shijes së mëlmesës curry, e cila fare lehtë mund të përdoret edhe si mbushje sanduiçi. Përbë ...

Lëng për frymëmarrje të lehtë

Kombinimi i këtyre frutave dhe perimeve përbën një zgjidhje ideale për të gjithë personat, që kanë problem me organet e frymëmarrjes. Përbërësit ...

Zuppa emiliana

Kjo është receta për një ëmbëlsirë të shijshme, të bukur dhe freskuese italiane. Provojeni! Përbërësit: 3 të kuq i vesë 80 gr sheqer 75 gr miell ...

Palëpeta t’mbushura me djath

Edhepse palëpetat e mbushura me djathë janë një ushqim, që është gatuar nga gjyshet tona, kombinimi i përbërësve që përdoren për t’i bërë ato, nuk na ...

Gjellë me lulelakër e fasule

Një gjellë e shijshme për të gjithë adhuruesit e lulelakrës dhe fasules së bardhë. Përbërësit: 1 kg lulelakër 1 qepë e kuqe 1 selino 400 gr fas ...

Sallatë me peshk ton

Një sallatë e shkëlqyeshme, që mund të shërbehet si pjatë kryesore ose edhe pjatë anësore e një darke të shijshme. Përbërësit: 1/2 sallatë e gjelb ...

Shtrudel shtëpie

Një shtrudel që do të jetë i gatshëm, për aq kohë sa ju bëni kafenë. Përbërësit: 600 gr miell 200 ml ajke e thartë 200 gr gjalpë 1 pluhur pjeku ...

Sallatë pranverore: Eliminon helmet, përshpejton tretjen, nxit humbjen e peshës!

Është shumë e rëndësishme që të inicioni metabolizmin dhe të pastroheni nga helmet e grumbulluara, ndërkaq pranvera është koha ideale. Gjatë kohës ...

Salmon në mënyrë aziatike

E vecanta e përgatitjes së salmonit në këtë mënyrë, qëndron tek marinada e jashtëzakonshme. Shpejt, shijshëm dhe lehtë. Përbërësit: 4 copa peshk s ...

Koktej Dilemma

Përbërësit: Për koktejin Dilemma, përbërësit janë si më poshtë: 30 ml Vodka Grapefruit 90 ml lëng portokalli 10 ml Grenadine Pak Blue Curaqao ...
1 2 3 4 5 35 30 / 343 POSTS