Category: KUZHINA

1 2 3 4 35 20 / 343 POSTS

Muffins me shije portokalli

Të lehtë, të shpejtë e jashtëzakonisht të shijshëm. Këta muffins do t’i gatuani shumë e shumë herë… Përbërësit: 200 gr miell 30 gr niseshte 12 ...

Kifle me kanellë

Nëse edhe juve u pëlqen kanella, po aq sa neve, atëherë u propozojmë të gatuani këto kifle jashtëzakonisht të shijshme e të buta. Përbërësit: 500 ...

Salcë tartari

Po ndajmë me ju sot një variant të përgatitjes së salcës së tartarit. Përbërësit: 2 të kuq të vesë 1 të kuq i vesë 2 lugë gjelle vaj 2 lugë gj ...

Qysh sot specat do t’i mbushni vetëm kështu!

I servirni të ngrohtë apo të ftohtë, që të dy mënyrat janë shumë më të shijshme. Kafjall, drekë, darkë apo shtojcë e jashtëzakonshme, le t’i gatuaj ...

Pogace bullgare me djath

Ka variante të ndryshme të gatimit të kësaj pogaceje me shije të vecantë. Por kjo që po ndajmë me ju sot është mënyra më e shpeshtë e gatimit të saj. ...

Byrek zarfi me djathë

Për sos: 2 petë 1 vezë 1 filxhan vaj vegjetal 2 lugë jogurt 1 të bardhë të vezës Në brendësi djathë spinaq PËRMBI susam Spinaqin preni ...

Ombre cheesecake

Një ëmbëlsirë e shijshme dhe shumë freskuese. Ideale për ditët e ngrohta dhe me shumë diell. Përbërësit Për petën: 150 gr biskota të bluara 50 g ...

Akullore me fëstëkë

Një nga ëmbëlsirat e pashmangshme të stinëve të ngrohta është edhe akullorja. Sot po ndajmë me ju recetën për përgatitjen e një akulloreje. Përbërë ...

Biftek

Nuk ka mënyrë më të thjeshtë dhe më të shijshme të përgatitjes së biftekut. Përbërësit 1 kg mish i kuq 1 lugë e vogël vegeta Podravka 50 gr mus ...

Avokado me vezë

Avokadot janë të pasura me kalcium, fosfor, kalium, magnez dhe vitamiana E, A, B, C, K. Ndërsa vezët përveç proteinave, na furnizojnë me aminoacide, v ...
1 2 3 4 35 20 / 343 POSTS