Category: KUZHINA

1 2 3 35 10 / 343 POSTS

Banane me çokollatë

Përbërësit: 4 banane 2 çokollatë me qumësht lajthia sheqerna çokollatë Copëza Përgatitja: Çokollatën e theni në copëza, e vendosni në një e ...

Vezë të mbushur me përshutë

Përbërësit: 10 vezë 80 gr përshutë 80 gr tranguj turshi 1 lugë majdanoz 1 lugë mustardë 2 lugë ajkë 200 gr thërrime buke 150 gr miell 3 decil ...

Supë me bizele e kungulleshka

Përbërësit: 25 gr margarin ½ lugë spec djegës 1 thelpinj hudhre 275 gr kungulleshka jeshile 100 gr borzilok 100 gr miser 1 patate 1 lugë leng ...

Musakë me brokoli

Përbërësit: 2 brokoli 500 gr mish i grirë viçi 1 kokë qepë 2 decilitra lëng domatesh 1 lugë biber i kuq 250 gr kërpudha 3 vezë 2 decilitra ajk ...

Fitness sallata

Përbërësit: 500 gr mish pule 1 sallate jeshile 1 rrepa të kuqe 200 gr bishtaja 3 rriska bukë 3 thelpinj hudhre 1 lugë mustardë 2 decilitra a ...

Akullore shtëpie

S’ka asgjë më të mirë se një akullore në ditët e ngrohta që po vijnë. E pse të mos e pergatisim vetë? Një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë që do ...

Bajadera të bardha me kokos: Pa pjekje, gatuhen për 10 minuta!

Përbërësit: 300 g sheqer 200 ml ujë 250 g margarinë 300 g keks 100 g kokos Glazura: 100 g çokollatë të bardhë 3 lugë vaj Përgatitja: S ...

Tavë dheu

Ndajmë me ju recetën për këtë gatesë tradicionale tiranase, që ndryshe njihet edhe si fërgesë me mëlçi. Përbërësit: 1 qepë 1 spec i kuq 1 spec i ...

Pasta fussili me brokoli

Kjo recetë është dëshmia më e mirë se edhe një vakt pa mish mund të jetë shumë i shijshëm! Përbërësit: 300 gr pasta fussili 200 gr brokoli 1 kar ...

Suxhuk me speca

Për të gjithë adhuruesit e suxhukut të pjekur. Përbërësit: 500 gr suxhuk 1 qepë 2 speca 200 ml birrë 150 ml verë e zezë 2 lugë gjelle musta ...
1 2 3 35 10 / 343 POSTS