Zyrtare: Rakitiq nuk do të luaj kundër Kosovës

Kroacia ka mbetur edhe pa mesfushorin tjetër Ivan Rakitiq në dy ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2018, i cili iu bashkohet të lënduarve Luka Modriq e Dejan Lovren.

Lajmin e ka konfirmuar federata kroate përmes një postimi në Twitter, në të cilën thotë se Rakitiq do të mungojë ndaj Kosovës dhe Finlandës. Atë e zëvendëson futbollisti i Dinamo Zagrebit, Domagoj Antoliq, përcjellë zico.tv

‘Domagoj Antoliq do ta zëvendësojë të lënduarin Ivan Rakitiq për ndeshjet kundër Kosovës dhe Finlandës. Ivan, rikthim të shpejtë’, thuhet në postimin e Federatës kroate.

Kosova e pret Kroacinë më 6 tetor në ‘Loro Boriçi’.

federata-e-futbollit-kroat

COMMENTS