Zyrtare, Nolito transferohet në Manchester City

Kaka tregon të vërtetën se si shkoi te Real Madridi
Zyrtare: FIFA hedhë shortin për playoff (Foto)

Sulmuesi spanjoll, Nolito është lojtari i dytë që është kontraktuar nga ekipi anglez, Manchester City, klub ky që tash është nën menaxhimin e Pep Guardiolas.

City e ka njoftuar marrëveshjen katër vjeçare të premtën, duke e marrë Noliton nga ekipi spanjoll, Celta Vigo.

Nolito ka luajtur për Barcelonën nga viti 2008 deri më 2011, kohë kur menaxher i ekipit katalan ishte Guardiola.

Ai ka qenë i angazhuar në të katër ndeshjet e Spanjës në Kampionatin Evropian që po mbahet në Francë.

Nolito ka deklaruar se ai mendon që ‘Pep Guardiola është një nga menaxherët më të mirë në botë. Ai e njeh mirë lojën dhe se do të më ndihmojë që të përparojë si lojtar’.

COMMENTS