Zyrtare: Messi vazhdoi kontratën me Barcelonën

Zyrtare: Messi vazhdoi kontratën me Barcelonën

Lionel Messi u ka dhënë fund thashethemeve rreth të ardhmes.

Futbollisti ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën kataluanse bënë të ditur ueb-faqja zyrtare e klubit të Barcelonës.

Argjentinasi ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare me ish-kampionin spanjoll, megjithëse kohët e fundit u spekulua se do të largohet prej klubit.

Sipas marrëveshjes së re, klauzola e largimit të lojtarit kap shifrat prej 700 milionë eurove, e cila gjë e bënë të vështirë që ndonjë ekip ta transferojë.

Kontrata e re me kataluansit vlen deri në verën e vitit 2021 dhe të gjitha klubet që e duan pesë herë fituesin e ‘Topit të Artë’, duhet të paguajnë 700 milionë euro.

COMMENTS