Zyrtare: Kjo është lista e deputetëve nga PDK-AAK-NISMA (Dokument)

Lista e kandidatëve nga koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA. Listës i prin kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Kandidati për kryeministër nga ky bllok,

Lista e kandidatëve nga koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA.

Listës i prin kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Kandidati për kryeministër nga ky bllok, Ramush Haradinaj është i renditur me numrin dy. Numër tre është Flora Brovina nga LDK. E, kreu i Nismës për Kosovën, është i renditur më numrin katër.

Në këtë listë PDK ka 55 kandidatë, AAK 40 dhe Nisma 15.

COMMENTS