ZYRTARE: Avdullah Hoti kandidat i LDK’së për kryeministër (Foto)

Pesëvjeçari shqiptar pranohet në organizatën botërore të gjenive (Foto/Video)
Haradinaj për demarkacionin: ‘Do të përdorim standardet që i njeh gjithë bota’

Avdullah Hoti është kandidat për Kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo është bërë e ditur nga vet kreu i LDK’së Isa Mustafa.

“Ne sot e kishim mbledhjen e kryesisë së Partisë. Biseduam edhe për kandidatin e partisë për kryeministër të vendit. Unë jam interesuar që të hap një proces që LDK’ja do të del me një kandidat tjetër për kryeministër të vendit. Kemi vlerësuar se ky nuk është një proces i thjeshtë. Dhe për këtë është vendosur që te kandidohet Abdullah Hoti për kryeministër”, tha kryetari i LDK’së, Isa Mustafa”, ka thënë kreu i LDK’së Isa Mustafa.

COMMENTS