ZhurmaVMA13 shpall nominimet (Video)

ZhurmaVMA13 shpall nominimet (Video)

Spektakli i ndarjes së çmimeve ‘Zhurma Video Music Awards 13’, ka shpallur sot zyrtarisht nominimet për të gjitha kategoritë. Shpallja e nominimeve

Spektakli i ndarjes së çmimeve ‘Zhurma Video Music Awards 13’, ka shpallur sot zyrtarisht nominimet për të gjitha kategoritë.

Shpallja e nominimeve i paraprinë mbrëmjes gala të ndarjes së çmimeve e cila do të mbahet me 2 tetor në Sheshin 21 në Prishtinë, me transmetim LIVE nga ora 20:00.

ZhurmaVMA sivjet ka edicionin e 13-të ndërsa artistët më të mirë shqiptarë do ta dëshmojnë punën e tyre përgjatë këtij viti, shkruan zico.tv

Përveç artistëve konkurrues, të pranishëm në spektakël do të jenë edhe shumë të ftuar special.

Këtë vit rikthehet edhe këngëtarja Big Mama. Por, kësaj radhe jo si konkurente. Bordi i Zhurmës e ka caktuar Besianën si moderatore.

Kësaj here në spektakël do të ketë diçka vërtetë emocionale, ndryshe nga herët e kaluara. Bëhet fjalë për njërin ndër çmimet më të rëndësishme.

‘Çmimi i Nderit’, do t’i ndahet post mortem Haki Misinit, solistit të grupit ‘MAK’, i vrarë nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë.

Këta janë të nominuarit:

Best BALADA
1. Ermal Fejzullahu – Pa mu
2. Leonora Jakupi – Pa asnjë dyshim
3. Sinan Vllasaliu – Zot falma
4. Mihrije Braha – Si cigaren e fundit më fike
5. Robert Berisha – Të dua

Best INTERPRET
1. Neki Emra – Po t’du
2. Besa – Kokëfortë
3. Gena – Ma dhe dashnine
4. Yllka Kuqi – I kena fol
5. NRG Band -Thirrëm

Best FOLK
1. Gena – Ma dhe dashninë
2. Mimoza Shkodra – E urrej
3. Meda – Happy
4. Shkurte Gashi – Do të mbijetoj
5. Sinan Hoxha ft. Seldi Qalliu – Vullkan

Çmimi POPULLORE
1. Eli Fara – Mbolla një bahçe
2. Hysni Klinaku – Ku është lumturia
3. Miranda Hashani – E jotja
4. Malësori – Plaga e gyrbetqarit
5. Poni – Valle labiko

Best ROCK
1. Dren Abazi & ZZO – Kur je me mu
2. Naser Berisha – Engjujt
3. Shkumbin Ismaili – Se ç’mu desh
4. Shpat Deda – Ninullë
5. Vedat Ademi – Let me love

Best POP – DANCE
1. Alban Skënderaj – Nuk je vetëm
2. Aurela Gace ft. Fifi – S’nuk
3. Butrint Imeri – Bella
4. Genta Ismajli – Dy dashni
5. Dalool ft. Ardian Bujupi – Të du krejt

Best RnB
1. Blunt & Real – Do you love me
2. Dhurata Dora – Bubble
3. Gjiko – Yjet nalt
4. Fjolla Morina – Vet ke met
5. Young Zerka – A ma fal

Best HIP HOP
1. Babastars – High 4 Real
2. Capital T – Pse po ma lun lojen
3. Duda ft. Noizy – That fire
4. Ledri Vula – U harrum
5. Mozzik – Me hile

Best FEMALE
1. Fjolla Morina – Vet ke met
2. Kida – Pe du
3. Luana Vjollca – Benzina
4. Morena Taraku – Inat
5. Ronela Hajati – Mos ik

Best MALE
1. Butrint Imeri – Bella
2. Ardian Bujupi – Të du krejt
3. Gjiko – Yjet nalt
4. Majk – Katile
5. Young Zerka – A ma fal

Best COLLAB
1. Adrian Gaxha ft. Ronela Hajati – Ka je 2x
2. Ardian Bujupi ft. Capital T – Andiamo
3. Flori Mumajesi ft. Arilena, Dj Vicky – Nallane 3
4. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
5. Ledri Vula ft. Young Zerka – Nona

Best SONG 2017
1. Butrint Imeri – Bella
2. Flori Mumajesi ft. Arilena, Dj Vicky – Nallane 3
3. Genta Ismajli – Dy dashni
4. Ledri Vula ft. Young Zerka – Nona
5. Mozzik – Me hile

Best VIDEO 2017
1. Aurela Gace ft. Fifi – S’nuk
2. Ardian Bujupi ft. Capital T – Andiamo
3. Kida – Pe du
4. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
5. Leonora Jakupi – Pa asnjë dyshim

Promo ZhurmaVMA13 – 2 TETOR, SHESHI 21 – PRISHTINE

Promo ZhurmaVMA13 – 2 TETOR, SHESHI 21 – PRISHTINE

Posted by Zhurma Video Music Awards on Monday, September 11, 2017

COMMENTS