Zhduket një avion me katër pjestarë të familjes në Trekëndëshin e Bermudës

Një avion i vogël që në bord kishte 4 persona, duke përfshirë 2 fëmijë, është zhudukur në Trekëndëshin e Bermudas. Rojet Bregdetare Amerikane janë

Një avion i vogël që në bord kishte 4 persona, duke përfshirë 2 fëmijë, është zhudukur në Trekëndëshin e Bermudas.

Rojet Bregdetare Amerikane janë angazhuar në operacionin e kërkimit mbi ishujt Bahamas.

Mediat e huaja theksojnë se avioni i zhdukur ishte nisur nga New York.

Roja Bregdetare sqaron se MU-2B, një avion me motorë binjakë, ndodhej rreth 59 kilometra në lindje të ishullit Eleuthera, kur humbi kontaktin me radarët, gjatë ditës së hënë.

Avioni mësohet se ishte nisur nga Borinquen, Puerto Rico rreth orës 11:00 të paradites dhe nuk arriti kurrë në destinacion, në Titusville të Floridas./A.i/

COMMENTS