Zeka: Kur njerëzit thonë të pavërteta, për punë të votave

Shkruan: Milaim Zeka Keqeperdorimi i Adem Jasharit, dhe Rugoves Lexova qe komandant Remi, na paska deklaru se gjoja "Rugova paska ditur per akti

Shkruan: Milaim Zeka

Keqeperdorimi i Adem Jasharit, dhe Rugoves

Lexova qe komandant Remi, na paska deklaru se gjoja “Rugova paska ditur per aktivitetin e Zahir Pajazitit”?!

Personalisht, i besoje kesaj, vetem nese Remi na tregon se kush ka qene personi qe e paska informu Rugoven?!!

Rugova ka qene 1 milion here ma burr se krejte keta komandantat e luftes, te cilet dikur kane dashte me hanger te gjalle, tash po e shpallin kryekomandant edhe te UÇK se!

Rugova kurr nuk i ka dashte, kurr nuk i ka çmu, kurr nuk i ka vleresu, kurr emrin permende nuk ua ka permend, as kur ka dale ne Itali, dhe Gjermani. ( shpejte kam me transmetu nje interviste me Rugoven, gjate bombardimeve, ne Bon te Gjermanise, 26 minuta. Msa a e permend Millosheviçin, aqe keta)!

Me pyet Rugoven ne ate dynja, tri gjera kish mi thane:

1. E para me fshi Uken si djal te vetin, jo per biznes te vizave, po pse u ba bashke me njeriun qe ka dhane pare me ja vra baben, pra me Bujar Bukoshin!

2. Kish mi lute krejte komandantat, mos mi shku te vorri!

3. Kish me thane mos u bani kaq te paftyre e me rrejte ne emrin tim edhe te vdekureve te tjere!!!
U lodhen tuj rrejt ne emer te Ademit, tash te Rugoves!!!

COMMENTS