Zaev arrin në Kosovë, pritet me nderime nga Haradinaj

Zaev arrin në Kosovë, pritet me nderime nga Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev. Për nder të kryeministrit maqedonas është rreshtuar edhe gar

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev.
Për nder të kryeministrit maqedonas është rreshtuar edhe garda e FSK-së.

Pas takimit kryeministrat do të mbajnë një konferencë për media.

Gjatë vizitës në Prishtinë, Zaev do të takojë udhëheqësit e institucioneve të Kosovës, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli dhe Presidentin Hashim Thaçi.

Kjo është vizita e parë zyrtare e një kryeministri të Maqedonisë në Kosovë.

COMMENTS